האם כדאי לקנות רכב היברידי / חשמלי / בנזין? מדריך למתלבטים

כיום יש היצע רחב של רכבים. לובינסקי טרייד & ליס כאן כדי לעזור לכם לבחור האם כדאי לקנות רכב היברידי / חשמלי / מבוסס דלק.
:
|
האם כדאי לקנות רכב היברידי - מדריך לקניית רכב

עם עליית המודעות לזיהום אוויר, המונופול של רכבים המבוססים על מנוע בעירה פנימית (צורכים דלק מסוג בנזין או דיזל) נחלש וכיום עולה הביקוש למכוניות חשמליות או היברידיות, המשלבות מנוע מבוסס דלק ומנוע חשמלי. לכל סוג רכב יש יתרונות, אך עדיין צריך לשקול את האפשרויות ולבדוק האם כדאי לקנות רכב היברידי, חשמלי או מבוסס דלק. הכנו עבורכם מדריך קצר שיסייע לכם לבצע את הבחירה הנכונה. 

האם כדאי לקנות רכב בנזין?

למרות שרוב הנהגים הם בעלי מכוניות עם מנוע מבוסס דלק, המצב לא יישאר כך לאורך זמן. 14 מדינות ו-20 ערים ברחבי העולם, לרבות ישראל, התחייבו לאסור על מכירת מכוניות ואוטובוסים מבוססי דלק במהלך העשורים הקרובים. אך, עד שאיסור זה ייצא לפועל, כנראה שתוכלו להחליף עוד כמה מכוניות. 

כיום, רכישת רכב עם מנוע בעירה פנימית היא עדיין הבחירה המועדפת על נהגים ואכן מדובר בפתרון אמין וסולידי. ההיכרות עם רכבים מבוססי דלק והמבחר הרב שלהם בהחלט מהווים יתרונות משמעותיים בקבלת ההחלטה האם כדאי לקנות רכב היברידי, חשמלי או מבוסס דלק. היבט המבחר משמעותי במיוחד עבור אלו שמבקשים לקנות רכב בעל 7 מושבים, דגם שלו יש פחות היצע. יתרון בולט נוסף של רכבים אלו הוא המחיר, כאשר מחירן של מכונית היברידיות או חשמליות עשוי לעלות בעשרות אחוזים על מחיר של מכוניות עם מנוע סטנדרטי. 

למי שמודאג מאיכות הסביבה, שימו לב לכך שיצרניות הרכב מחויבות לכלול את דרגת זיהום האוויר של הדגם בפרסומות, כך שתוכלו לקבל החלטה מושכלת בעניין בקלות. כיום, יצרניות הרכב משקיעות מאמצים רבים בפיתוח מבנים וטכנולוגיות חדשים של מנועים אשר ישפרו את עוצמתם ויעילותם ויפחיתו פליטת גזים רעילים. 

האם כדאי לקנות רכב חשמלי?

בעקבות הפיכתה של טסלה לחברה הצומחת במהירות הרבה ביותר בעולם והעניין התקשורתי הרב בבעליה, היזם אילון מאסק, המכוניות החשמליות נמצאת כיום על המפה. עם יכולות כמו זימון מכונית מהחניון ללא נהג ברכב, זיהוי שלטים ורמזורים, בלימה אוטומטית ונסיעה אוטומטית בכביש המהיר, טסלה בהחלט הפכה את הרכב החשמלי לאטרקטיבי. בישראל, קבוצת לובינסקי הנגישה את המהפכה החשמלית של רכבי MG, עם רכבי SUV בעלי דירוג בטיחות גבוה שמחירם אטרקטיבי במיוחד. 

מלבד היתרון הברור של שמירה על איכות הסביבה, מס הקנייה של מכוניות חשמליות הינו נמוך וגם עלות האחזקה שלהן זולה. לעומת זאת, מחירן של מכוניות אלו גבוה יחסית לרכבים הסטנדרטיים וזמני הטעינה של הרכב יכולים לארוך שעות רבות. כמו כן, פריסת עמדות הטעינה של הרכבים החשמליים טרם הוסדרה כהלכה בישראל, כך שלא ניתן לסמוך על זמינות של עמדות טעינה כאשר מתכננים נסיעה למרחקים ארוכים. 

האם כדאי לקנות רכב היברידי? 

רכבים היברידיים משלבים מנוע וסוללה חשמליים ומנוע בעירה פנימית שפועלים זה לצד זה כשני מקורות זמינים שמניעים את גלגלי הרכב, שילוב אשר מאפשר לנהג ליהנות מהיתרונות של רכב סטנדרטי ורכב חשמלי בו בזמן. היתרון העיקרי ברכבים אלה הוא חיסכון משמעותי בדלק, כאשר המנוע החשמלי פועל בחלק גדול מהזמן (בעיקר בנסיעות במהירות נמוכה). בניגוד לרכבים חשמליים, ברכבים היברידיים לא נדרשת טעינה אקטיבית של הסוללה משום שהיא נטענת אוטומטית בעת נסיעה על דלק. יתרון נוסף הוא פליטה פחותה של פחמן דו-חמצני, בהשוואה לרכבים בעלי מנוע סטנדרטי. עם זאת, הם פחות ידידותיים לסביבה בהשוואה לרכבים חשמליים ומחירם עדיין גבוה יחסית. 

עדיין מתלבטים האם לקנות רכב היברידי, חשמלי או מבוסס דלק? אצלנו בלובינסקי טרייד & ליס תמצאו מגוון רחב של מכוניות שיענו על דרישותיכם. אנחנו נלווה אתכם בתהליך הרכישה ונעניק לכם שירות והכוונה שיסייעו לכם למצוא את הרכב המושלם עבורכם. 

תיאום פגישה אישית

הנציגים שלנו ישמח לענות על כל שאלה,
ייעץ ולהכווין, בחינם.
ובלי התחייבות!


    אני מסכים/ה למדיניות הפרטיות ומאשר/ת את שמירת הפרטים במאגר המידע

    אני מסכים/ה למדיניות הפרטיות ומאשר/ת את שמירת הפרטים במאגר המידע.