קניית רכב משומש

מעוניינים בקניית רכב משומש? לובינסקי טרייד & ליס ריכזו עבורכם את כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא.
:
|
קניית רכב משומש - מדריך לקניית רכב

איך לבחור רכב משומש?

קניית רכב משומש יכולה לחסוך לכם כסף רב בהשוואה לקניית רכב חדש, אך צריך לקחת בחשבון שהעלות הסופית אינה מסתכמת רק במחיר הרכב. יש מספר גורמים שצריך להתחשב בהם כדי להיות בטוחים שעשיתם את הבחירה הנכונה.

הגדירו את צורכי הרכב שלכם

הדבר הראשון שכדאי לעשות בתהליך קניית רכב משומש הוא הגדרת התקציב העומד לרשותכם. לאחר מכן, חישבו על סוג הרכב שיתאים לצרכים שלכם – למי הרכב מיועד (לכל המשפחה או ליחידים), לאילו נסיעות מיועד הרכב (נסיעה בעיר או בשטח), מהם המאפיינים החשובים לכם (למשל רמת הבטיחות, דרגת זיהום האוויר, אבזור וכדומה). לאחר מכן, תוכלו לבחור את הדגמים הספציפיים שבהם אתם מעוניינים ולראות מה מחיר המחירון של הדגמים המשומשים.  

בדקו את עלות האחזקה של הרכב

עכשיו, לאחר שבחרתם את הדגמים הספציפיים שבהם אתם מעוניינים, כדאי שתבדקו מהן העלויות הנוספות הצפויות לכם בעת קניית רכב משומש, מלבד מחיר המחירון. ישנם מספר היבטים של אחזקת הרכב שמחירם עשוי להשתנות משמעותית מרכב לרכב. ראשית, רצוי לבדוק מה צריכת הדלק הממוצעת של כל דגם שבו אתם מעוניינים, מכיוון שהוצאות הדלק של הרכב משמעותיות ודגם חסכוני בדלק יכול לחסוך לכם אלפי שקלים בשנה. בהקשר זה, כדאי לשקול האם האם כדאי לקנות רכב היברידי, חשמלי או מבוסס דלק. דוגמא נוספת היא מחיר אגרת הרישוי של הרכב, שנקבע לפי מחירו של הדגם כשהיה חדש ומשתנה לאורך זמן. לכן, ייתכן מצב שבו הרכב המשומש הינו זול אך עלות אגרת הרישוי תהיה גבוהה יחסית. גורם נוסף הוא התדירות שבה יש לבצע לרכב טיפול במוסך, לפי הנחיות היצרן של הדגם. לדוגמא, יש רכבים שצריכים לעבור טיפול כל 15,000 ק"מ ויש רכבים שנדרשים לעבור טיפול כל 30,000 ק"מ, כך שמרווחי הטיפולים יכולים להשפיע משמעותית על עלות האחזקה השוטפת של הרכב. 

אחת העלויות החשובות שכרוכות באחזקת רכב משומש היא הביטוח. כדאי לבדוק מה העלות הצפויה של ביטוח החובה באמצעות מחשבון ממשלתי, שישקלל את פרטיכם האישיים ואת פרטי הרכב המשומש שאתם מעוניינים לרכוש. כמו כן, רצוי לעשות סקר שוק ולבדוק עלויות של ביטוח מקיף וביטוח צד ג', מכיוון שהעלות מושפעת גם מסוג הרכב כך שטווח המחירים רחב. כמו כן, רצוי לברר מהן דרישות המיגון של הביטוח עבור הדגמים המסוימים שבהם אתם מעוניינים, כמו קודן או מערכת איתור. 

בדיקת הרכב המשומש והימנעות מרמאויות 

קניית רכב משומש מאדם פרטי או מסוחר עלולה להסתיים במפח נפש, כיוון שאתם עשויים ליפול קורבן להונאה מצד המוכר. כדי להימנע ממצג שווא לגבי מצבו של הרכב, כדאי לשאול את המוכר שאלות בסיסיות לגבי דגם הרכב, מספר הבעלים שעבר, האם הרכב עבר תאונות או תיקונים משמעותיים וסיבת המכירה. חשוב לאמת את נתוני הרכב (קילומטראז', מספר מנוע, מספר שלדה ומספר רישוי) ואת ההיסטוריה שלו על ידי השוואה למסמכים המקוריים. בדקו את ספר הטיפולים וראו האם הרכב עבר טיפולים כפי הנדרש כדי לשמור על אחריות היצרן, במידה והיא עדיין בתוקף. 

לאחר מכן הסתכלו היטב על הרכב ונסו למצוא סימנים לפגיעות כמו בליטות בפח ושאריות צבע או צביעה לא אחידה. בדקו את הריפודים, בלם היד, הפנסים, המגבים, ודאו מהו תאריך הייצור של המצבר וחפשו סימני רטיבות, נזילות שמן ופיח. חשוב מאוד לקחת את הרכב המשומש לנסיעת מבחן, שבמהלכה ניתן לבדוק את תקינות ההילוכים, בולמי הזעזועים, הדוושות והצמיגים, ולאתר רעשים חריגים. לכך כדאי להוסיף בדיקה במכון מקצועי מוסמך כדי לוודא שהרכב חף מבעיות ומתאונות, וכן בדיקת שעבודים ועיקולים אפשריים של הרכב מול משרד הרישוי. 

לסיכום, ניתן לומר שקניית רכב משומש מאדם פרטי או סוחר יכולה להיות תהליך מייגע הדורש השקעה מרובה מצד הקונה. כדי לקצר תהליכים ולהבטיח שקט נפשי, מומלץ לבדוק את האפשרות של קניית רכב משומש מחברת ליסינג, המציעה שירות אישי ואמין עם שקיפות מלאה, מבחר רחב של רכבים ואפשרות לטרייד אין

אצלנו בלובינסקי טרייד & ליס כל השירותים האלו זמינים לכם ומיועדים להסיר מכם דאגות מיותרות. קניית רכב משומש בלובינסקי טרייד & ליס כוללת גישה מלאה להיסטוריית הטיפולים של הרכב, אחריות מורחבת, בדיקת קנייה במכון רישוי מורשה, תיקונים חזותיים ומכאניים והעברת בעלות במעמד קבלת הרכב. 

כשלובינסקי טרייד & ליס עומדים לצדכם, תוכלו להיות רגועים שביצעתם עסקה טובה.

תיאום פגישה אישית

הנציגים שלנו ישמח לענות על כל שאלה,
ייעץ ולהכווין, בחינם.
ובלי התחייבות!


    אני מסכים/ה למדיניות הפרטיות ומאשר/ת את שמירת הפרטים במאגר המידע

    אני מסכים/ה למדיניות הפרטיות ומאשר/ת את שמירת הפרטים במאגר המידע.